Het mudel - Museum van Deinze en de Leiestreek organiseert een retrospectieve tentoonstelling over het leven en werk van Albert Servaes onder de titel Albert Servaes. Pionier van het expressionisme.
Albert Servaes (1883-1966) legt al rond 1900 contact met de eerste groep kunstenaars van Sint-Martens-Latem en vestigt zich er in 1905. Van meet af aan hanteert de kunstenaar een krachtige expressieve beeldtaal. Hij is daarmee de pionier van wat later het ‘Vlaams expressionisme’ zal worden genoemd. Mede door zijn ascetische levenswijze en rudimentaire huisvesting vervoegt ook een mystiek aspect zijn werk. Hoewel hij sedert de jaren ’20-’30 een gevestigd kunstenaar was, breken zijn keuzes tijdens de Tweede Wereldoorlog hem zuur op en neemt hij de vlucht naar Zwitserland. Hij werkt er onvermoeibaar verder en oogst succes in Zwitserland. Pas rond 1960 komt de appreciatie voor zijn werk in onze contreien terug met tentoonstellingen en publicaties.
Deze tentoonstelling brengt alle periodes van zijn veelzijdige oeuvre samen met topwerken en enkele zelden getoonde werken uit diverse publieke en private collecties. Ook de dialoog met tijdgenoten zoals Constant Permeke, Gustave Van de Woestyne, Jakob Smits en Oscar Colbrandt wordt belicht.