Schilderkunst is opnieuw alomtegenwoordig in de huidige Belgische kunstscene. Met Painting After Painting waagt het S.M.A.K in Gent zich aan een momentopname: wat houdt actuele schilders bezig en hoe verbeelden ze dat?
De opening in mei 1999 van het nieuwe Stedelijk Museum voor Actuele Kunst (S.M.A.K.) was zonder meer één van de belangrijkste culturele evenementen in Vlaanderen. Het Gentse museum was tijdens de oprichting in 1975 het eerste Belgische museum gewijd aan hedendaagse kunst.
Artikel
De actuele schilderkunst - Een stand van zaken
Schilderkunst is opnieuw alomtegenwoordig in de huidige Belgische kunstscene. Met Painting After Painting waagt het S.M.A.K in Gent zich aan een momentopname: wat houdt actuele schilders bezig en hoe verbeelden ze dat?
Gratis artikel
Het beeld: Kosmische archeologie
Hoofdredacteur Matthias Depoorter laat zich beroeren door het leven en de kunst. Dit keer kiest hij voor een still uit de video 687 days van de kunstenaars Francisca García en Mario Navarro. De titel van het werk verwijst naar de duur van één jaar op Mars. De video toont beelden van de Chileense Atacamawoestijn.
Artikel
20 jaar SMAK - Een oefening in vrij zijn
Al jaren ijvert Philippe Van Cauteren (1969), huidig directeur van S.M.A.K., voor een vernieuwing van het museum, dat inmiddels twintig jaar onder die naam bestaat. De verjaardag is de aanleiding voor een grootschalige collectietentoonstelling; als selectie uit een verzameling die inmiddels zo’n 3.500 werken telt, maar ook als statement.