Reeds vier generaties verblijden de strips van Jommeke en Suske en Wiske talloze lezers. Blijkt dat hun huidige tekenaars Philippe Delzenne en Luc Morjaeu wel meer troeven achter de hand hebben. Als ontspanning na een drukke dagtaak creëren zij artistiek werk dat ver van hun striphelden staat. Toch maar eens kijken achter de schermen.

Achter de schermen van Suske en Wiske en Jommeke

Luc Morjaeu, Stilleven met Mickey (2012), olieverf op paneel, 40 x 50 cm

Luc Morjaeu, Stilleven met Chinees beeldje (2014), olieverf op paneel, 28 x 35 cm

In juni 2023 kondigde Luc Morjaeu (1960) aan dat hij stopt als hoofdtekenaar van Suske en Wiske. Momenteel werkt hij nog enkele kleine opdrachten af om volgend jaar definitief afscheid te nemen van het vrolijke duo. Net voor hij in 2005 de fakkel als hoofdtekenaar in Studio Vandersteen overnam, waagde hij zich aan het minutieuze olieverfschilderen in de trant van de zeventiende-eeuwse Hollandse meesters. Helemaal anders dan zijn zwierig stripschetswerk, legt hij zich geduldig toe op stillevens. Zijn grote voorbeeld is de Nederlandse fijnschilder Henk Helmantel (1945). Anders dan zijn voorbeeld introduceert Morjaeu een ludieke toets in zijn intimistische stillevens. Met dit aloude vakmanschap realiseert Morjaeu zijn jeugddroom om te schilderen als de Vlaamse Primitieven, laagje na laagje.

Dit artikel is beschikbaar voor abonnees

Een abonnement kost slechts €59 euro per jaar  (leraren €55 en studenten €51) en je ontvangt daarvoor 6 publicaties.

Reeds abonnee? Dan kan je hier inloggen.

Abonnement

Een abonnement kost slechts €59 euro per jaar  (leraren €55 en studenten €51) en u ontvangt daarvoor 6 publicaties.

Abonnement online

Lees alle artikels van OKV online en doorzoek de voorbije vijftig jaargangen voor slechts €31.

Abonnement + Museumpas

Wie een nieuwe Museumpas (€62) aanschaft samen met een OKV-abonnement (€59) betaalt slechts €117 i.p.v. €121voor combi museumpas en abonnement.

Proefabonnement

Proef eens van OKV.
Voor €32 krijg je drie nummers toegestuurd.