Vier keer per jaar, bij elk nieuw jaargetijde, installeert onze podcastmaker Dirk Vandenberghe zijn mobiele Kijkhut bij een kunstwerk, en gaat in gesprek met hoofdredacteur Matthias Depoorter over de bijzonderheden van het werk, maar ook over onze vaak moeizame omgang met Moeder Aarde. In de vijfde aflevering kijken Matthias en Dirk naar Bosstilleven met bloemen, vlinders, insecten, een hagedis en padden, naast een poel (1687) van Rachel Ruysch.

De Kijkhut: Bloemen, vlinders, insecten, een hagedis en padden naast een poel

Rachel Ruysch, Bosstilleven met bloemen, vlinders, insecten, een hagedis en padden, naast een poel, 1687

OKV-hoofdredacteur Matthias Depoorter is niet alleen een bevlogen kunsthistoricus, hij is ook sinds zijn kindertijd een fervent vogelspotter en natuurliefhebber. Matthias combineerde zijn twee passies al eens in het boek Vliegwerk, over vogels in de kunst. En nu is er De Kijkhut, een podcast over de relatie tussen kunst en natuur.

In deze lenteaflevering van De Kijkhut praat Dirk Vandenberghe met hoofdredacteur Matthias Depoorter over Bosstilleven met bloemen, vlinders, insecten, een hagedis en padden, naast een poel (1687) van Rachel Ruysch uit de Klesch Collection. Het schilderij is te zien in de grensverleggende expo Onvergetelijk. Vrouwelijke kunstenaars van Antwerpen tot Amsterdam, 1600-1750 in het Museum voor Schone Kunsten in Gent.

  • Opname en montage: Dirk Vandenberghe
  • Mastering: Jonas Bruyneel in Studio Wellington
  • Vogelgeluiden: Xeno-Canto en Vogelbescherming Nederland
  • Generiek: Roie Shpigler