• Inloggen
  • Abonneren
Home
OKV
Main navigation
  • Lezen en luisteren
  • Musea
  • Tentoonstellingen
  • Winkel
Menu
  • Inloggen
  • Abonneren
Main navigation
  • Lezen en luisteren
  • Musea
  • Tentoonstellingen
  • Winkel

OKV2013.3 51ste jaargang

Mondriaan
Gratis artikel

Webstek: Mondriaan & De Stijl

Geen twee instellingen in de wereld zijn zo verbonden met Piet Mondriaan als het Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie (RKD) en het Gemeentemuseum Den Haag. Zijn het nu net die twee die de handen in elkaar hebben geslagen om de site mondraan.nl op te zetten.

E.L.T. Mesens, La Colomba, 1962, Collectie Verbeke Foundation, Kemzeke, surrealisme
Artikel

Het sterrenfestival van E.L.T. Mesens - Van ket tot wereldburger

E.L.T. Mesens domineerde van op afstand het surrealisme in eigen land, liet die beweging opbloeien in Engeland, creëerde kunstverzamelingen op bestelling en collages voor het plezier. Mu.Zee in Oostende frist ons geheugen op en brengt een zomer lang deze unieke persoonlijkheid weer tot leven. 

Giorgio Morandi, Landschap, 1963, olieverf op doek,
Gratis artikel

Giorgio Morandi in Bozar - Tot de essentie teruggebrachte stillevens

In Bozar loopt de eerste uitgebreide overzichtstentoonstelling van Morandi in ons land. Ze omvat een honderdtal werken in diverse technieken: olieverf op doek, tekeningen, etsen en aquarellen.

Turnfeest in het stadion van FC Beringen, op de achtergrond de Sint-Theodarduskerk van Beringen-Mijn, Archief Mijnmuseum.
Artikel

Nieuwe zuurstof voor het Mijnmuseum - Kolen, kompels en het leven in de cités

Het vernieuwde Mijnmuseum in Beringen zet de mens centraal. Daarom focust het niet alleen op het werk van de kompel, maar ook op het leven van de mijnwerker en zijn familie in de cité.

Peter Paul Rubens, De val van Phaëton, 1604-1605, olieverf op doek,
Gratis artikel

Rubens: een Europees fenomeen - Tentoonstelling in Louvre-Lens

Eind vorig jaar opende het Parijse Louvre het zusterfiliaal in Lens. Met de tentoonstelling ‘L’Europe de Rubens’ probeert Louvre-Lens aan de hand van 170 werken uit de doeken te doen waarom de Antwerpse meester de kwintessentiële Europese kunstenaar is.

Sofie Van der Linden
Gratis artikel

Sofie Van der Linden - Wonen in een tekening

Het is begin april en erg koud in het atelier. De verwarming doet het niet, maar Sofie Van der Linden houdt zich staande met wat warme thee. De frêle verschijning verbergt een jonge, sterke vrouw. Sofie Van der Linden (°1986, Turnhout) schreef zich in voor het ‘Experimenteel atelier’ in Sint-Lucas Gent. Dat was in 2004.

Ambassade, Félix Augustin Milius, Réception solenelle du Consul Général de Belgique Mr. Daluin, par l'Empereur du Maroc à Rabat, Ie 2 décembre 1865, 1865, H 110 x B 140cm (zl),  H 140 x B I 70 cm (ml), olie op doek. RABAT RESIDENTIE 
Artikel

Kunst in de Belgische ambassades

Het ontbreekt België niet aan verzamelingen. De collectie van Buitenlandse Zaken, die zo oud is als het land zelf, leidt een haast perfect verborgen bestaan, tenminste voor wie in België verblijft. Die verzameling is ertoe bestemd de ambassades te verfraaien en zodoende de Belgische kunst in het buitenland te promoten.

Giuseppe Penone
Gratis artikel

Uit de boeken: Guiseppe Penone

De jongste monografie over Giuseppe Penone (°1947), de meest complete tot nog toe, is een expeditie naar het wezen van sculptuur. Al jaren onderzoekt de Italiaanse kunstenaar hoe de vegetatieve en minerale wereld is opgebouwd en legt hij verbanden met de menselijke anatomie.

Volg ons
  • Facebook
  • Instagram
Over OKV
  • Gratis proefnummer
  • Verkooppunten
  • OKV Club
  • Adverteren
  • Over OKV
  • Medewerkers
  • Raad van bestuur
  • Partners
  • Contact

Abonneer je op OKV

  • Een abonnement kost slechts €55 euro per jaar (leraren en studenten €51) en je ontvangt daarvoor 6 publicaties. Daarnaast krijg je gratis toegang tot wekelijks nieuwe artikels op de website. 
  • Voor €27 kan je een online-abonnement nemen. Dit geeft je online toegang tot de artikels uit het tijdschrift en het okv-archief.
Abonneer nu
Voor maar €55 / jaar
Newsletter
Voer een e-mailadres in, lees en accepteer de gebruiksvoorwaarden van de site.
Footer
© OKV - 2025
  • Privacy policy
  • Cookie disclaimer
Met steun van de Vlaamse Gemeenschap Logo Vlaanderen verbeelding werkt