Bill Viola krijgt voor het eerst in België een tentoonstelling van internationale allure. Met Sculptor of Time pakt La Boverie in Luik uit met 18 werken die de kunstenaar maakte tussen 1992 en 2014.

Bill Viola - Beeldhouwer van de tijd

Bill Viola in zijn studio - 2010

Bill Viola (1951) keert terug naar Luik voor zijn eerste grote Belgische solotentoonstelling. In 2010 kreeg hij van de Université de Liège een eredoctoraat voor zijn bijdrage aan de beeldende kunsten. De stad Luik heeft daarnaast een belangrijke rol gespeeld voor de videokunst in België. Hier kregen de eerste tentoonstellingen met videokunst in België een forum. Dat maakt de tentoonstelling in deze stad extra bijzonder.

De tentoonstelling is vrij opgebouwd in ruimtes die uiterst geschikt zijn om beeld en geluid tot hun recht te doen komen. Zonder chronologisch of thematisch parcours ben je vrij om je eigen route te volgen doorheen het trage, contemplatieve, maar ook opwekkende universum van Bill Viola. 

Dit artikel is beschikbaar voor abonnees

Een abonnement kost slechts €59 euro per jaar  (leraren €55 en studenten €51) en je ontvangt daarvoor 6 publicaties.

Reeds abonnee? Dan kan je hier inloggen.

Abonnement

Een abonnement kost slechts €59 euro per jaar  (leraren €55 en studenten €51) en u ontvangt daarvoor 6 publicaties.

Abonnement online

Lees alle artikels van OKV online en doorzoek de voorbije vijftig jaargangen voor slechts €31.

Abonnement + Museumpas

Wie een nieuwe Museumpas (€62) aanschaft samen met een OKV-abonnement (€59) betaalt slechts €117 i.p.v. €121voor combi museumpas en abonnement.

Proefabonnement

Proef eens van OKV.
Voor €32 krijg je drie nummers toegestuurd.