Gratis
Groepen
Kindvriendelijk
Rolstoelgebruiker
Museum voor Dierkunde - Zoology Museum

Museum voor Dierkunde - Zoology Museum 

Het museum bevat de zoölogische collectie van de KU Leuven. De collectiestukken werden verzameld tussen 1850 en vandaag met als doel studenten een ‘tastbaar’ beeld te geven van de diversiteit van het dierenrijk. 

Het Museum voor Dierkunde in Leuven, opgericht door de universiteit van Leuven, is een wetenschappelijk museum en huisvest een uitgebreide collectie gewervelde en ongewervelde dieren en anatomische preparaten. Het museum richt zich zowel op wetenschappelijk onderzoek als op educatie en publieksvoorlichting. 

Het Museum voor Dierkunde biedt een educatieve ervaring die zowel de wetenschappelijke geschiedenis als de huidige biodiversiteit omvat. Er zijn tentoonstellingen over diverse diergroepen, evolutionaire stambomen en historische artefacten die de ontwikkeling van de biologie weerspiegelen. 

In een typische rondleiding vertellen we over de geschiedenis van het museum waarna de verschillende groepen dieren worden overlopen, met veel weetjes en evolutie als leidraad. Op vraag kan de rondleiding ook worden gefocust op een specifiek thema

 

Openingsbeeld

Het skelet van de Groenlandse walvis

Wie het Museum voor Dierkunde binnenwandelt, kan onmogelijk naast het walvisskelet kijken. Het skelet is dat van een Groenlandse walvis. Het werd in 1867 door professor Pierre-Joseph Van Beneden aangekocht. Het specimen heeft het bombardement van het instituut tijdens WOII doorstaan zonder van zijn plaats te wijken! Wereldwijd zijn er maar een zestal volledige skeletten van volwassen Groenlandse walvissen tentoongesteld.